CSFD.cz – když nevíte, co s večerem

Volné večery lze trávit různým způsobem. Jeden oblíbený je sledování filmu. Jak ale vybrat ten správný film, na který máte zrovna náladu. V době specializovaných internetovýc portálů není nic jednoduššího než se podívat na žebříček filmů, použít filtr a vyjede vám sáhodlouhý seznam filmů se žánrem, který požadujete. Jedničkou takovéto filmové databáze je Česko-slovenská filmová databáze fungující na  internetu již od roku 2001.

První pohled na stránku vás trochu nutí ihned odejít. Ve změti barevných obrázků s krátkým popiskem se hned jen tak nevvyznáte. Pokud si ale dáte čas na seznámení s tímto servererm, již nebudete chodit pro inspiraci daleko. Na titulním slideru samozřejmě probleskávají upoutávky na profil právě promítaných filmů v kinech. Pokud zamýšlíte jít do kina na nějaký film, vyplatí se podívat na stránky a zkontrolovat jeho Logo největšího českého portálu o filmech.hodnocení. Právě v tom je gró celého portálu. Nezávislé hodnocení samotnými čtenáři vám dá obecný názor na film. A to je úžasné. V horní liště si můžete ihned vyhledat podle názvu filmu. Vyhledavač nabídne i filmy s podobným názvem či žánrem. Pak stačí rozkliknout film a podívat se na hodnocení vyjádřené v procentech. Pokud je hodnocení vysoké, je uvedeno i pořádí oblíbenosti filmu. Taktéž si přečtětě alespoň pár čtenářských recenzí.

Pokud hledáte skutečně kvalitní film na večer, nejjednodušší je kliknout na záložku Žebříčky, kde máte několik přednastavených žebříčků podle hodnocení filmu, případně si můžete sestavit vlastní filtr. V základním žebříčku je vhodné zvolit kategorii „Nejlepší filmy“ kdy vám vyjedou filmy podle hodnocení procent. Naopak kategorie „Nejoblíbenější filmy“ seřazuje filmy podle počtu fanoušků. Pro zajímavost, nejlepší filmy jsou Forest Gump a Vykoupení z věznice Shawshank. Třetí respektive dvanáctý je Přelet nad kukaččím hnízdem od Formana. Individuální nastavení filtru pak nabízí řadu kombinací, kde můžete zvolit žánr, původ, rok premiéry nebo herce. Filmy jsou pak šeřazeny podle procentuálního hodnocení čtenářů. Naprosto jednoduché a maximálně účinné.

Byznys portálu je v nabídce reklamy, která se zobrazuje na pozadí stránky. Reklama není agresivní a nijak vám nevynucuje na ní klikat ani nevadí v pohybu na stránkách. Ceník reklamy není možno veřejně dohledat, jsou zde kontakty na oddělení marketingu. Taktéž nelze dohledat obrat portálu, protože jej provozuje Media Group s.r.o., a účetní výkazy firmy zahrnují i další její aktivity. Návštěvnost stránky je velmi vysoká, v květnu 2015 to bylo 1 648 000 návštěvníků s průměrnou dobou strávení 5 minut na stránkách. Obrat stránek ale lze odhadnout na 400 – 600 tisíc měsíčně. Majitel serveru Martin Pomothy řekl:“CSFD neprodám ani za miliardu“.